Apel o wsparcie Hospicjum im. Św. Łazarza

Szanowni Wykładowcy i Pracownicy Krakowskiej Akademii, Drodzy Studenci,

W tym wyjątkowym okresie roku, w którym właśnie się znajdujemy - okresie poprzedzającym święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok, częściej zwracamy uwagę na to, co w życiu naprawdę istotne oraz dostrzegamy konieczność niesienia pomocy potrzebującym. W ostatnim czasie, w naszej krakowskiej społeczności, w bardzo trudnym położeniu znalazło się Hospicjum św. Łazarza mieszczące się w Krakowie przy ulicy Fatimskiej.

Placówka ta, współpracująca z Krakowską Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego znajduje się obecnie w dramatycznej sytuacji, stojąc u progu wielu wyzwań i problemów. Bardzo trudna sytuacja finansowa Hospicjum, może doprowadzić do zamknięcia placówki w II kwartale 2023 roku. Oznaczałoby to, że osoby paliatywnie chore, które obecnie są pod opieką Hospicjum oraz ich najbliżsi, z dnia na dzień zostaliby pozbawieni wszelkiej pomocy oraz profesjonalnej opieki w wyjątkowo trudnych chwilach i obliczu nadchodzącego odejścia.

Gorąco zachęcamy szeroko pojętą Społeczność Akademicką do włączenia się w pomoc na rzecz Hospicjum św. Łazarza. Państwa wsparcie może przyczynić się do ocalenia tego miejsca. Razem możemy bardzo wiele. Kierownictwo Hospicjum umożliwiło dwie formy wpłat: na konto 38 1240 1431 1111 0000 0976 3744 lub za pośrednictwem wirtualnej puszki na stronie https://hospicjum.krakow.pl/wirtualna-puszka/.