PROFESOR KRZYSZTOF TOMASZEWSKI OTRZYMAŁ TYTUŁ PROFESORA NAUK MEDYCZNYCH I NAUK O ZDROWIU

18.03.2021

Prezydent RP Andrzej Duda, w dniu 11.02.2021, nadał tytuł profesora nauk medycznych i nauk o zdrowiu kierownikowi Katedry Ortopedii, Traumatologii i Rehabilitacji Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego - prof. dr hab. n. med. Krzysztofowi Tomaszewskiemu.

Prof. dr hab. n. med. Krzysztof Tomaszewski jest lekarzem, naukowcem, nauczycielem akademickim i kierownikiem Katedry Ortopedii, Traumatologii i Rehabilitacji Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego. Specjalizuje się w zakresie ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Pracuje również jako wykładowca z zakresu ortopedii w University of Edinburgh oraz Royal College of Surgeons of Edinburgh.

Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum w Krakowie (Wydział Lekarski), University of Edinburgh (College of Medicine and Veterinary Medicine; MSc oraz ChM T&O), Krakowskiej Szkoły Biznesu Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie (MBA ze specjalizacją w zarządzaniu ochroną zdrowia) oraz Clark University (Massachusetts, USA).

Przebywał na stypendiach m. in. w University of Oxford, University of Cambridge, University of Dublin Trinity College oraz University of San Diego School of Medicine.

Autor i współautor ponad 260 artykułów naukowych opublikowanych w międzynarodowych czasopismach oraz ponad 150 referatów zjazdowych prezentowanych w Polsce i za granicą. Główne zainteresowania naukowe obejmują medycynę regeneracyjną w ortopedii, naukę opartą na faktach (w tym przeglądy systematyczne i meta-analizy), anatomię kliniczną oraz jakość życia uwarunkowaną stanem zdrowia.

Klinicznie specjalizuje się w leczeniu zachowawczym i chirurgicznym schorzeń kończyny górnej i dolnej, leczeniu zachowawczym schorzeń kręgosłupa oraz rehabilitacji schorzeń narządu ruchu. Wykonuje również pełną diagnostykę ultrasonograficzną narządu ruchu. Główne zainteresowania kliniczne obejmują chirurgię ręki, stawu kolanowego, medycynę regeneracyjną w ortopedii, ortopedię rekonstrukcyjną, onkologię ortopedyczną oraz diagnostykę ultrasonograficzną narządu ruchu.

W 2020 roku profesor Krzysztof Tomaszewski znalazł się w TOP 2% najwyżej cytowanych naukowców na świecie. Ranking TOP 2% jest opracowywany przez analityków z Uniwersytetu Stanforda, wydawnictwa Elsevier oraz firmy analitycznej SciTech Strategies i zawiera nazwiska badaczy z całego świata, których publikacje są najczęściej cytowane przez innych autorów. Ocenia cały dorobek naukowy badaczy ze wszystkich dziedzin nauki wg. indeksu bibliometrycznego, uwzględniając takie kryteria jak indeks Hirscha, liczbę cytowań i miejsce na liście autorów.

Wydział Lekarski i Nauk o Zdrowiu serdecznie gratuluje osiągnięć oraz życzy dalszych sukcesów na drodze działalności naukowej!