Zdalny dostęp do wielodziedzinowych zasobów elektronicznych

Przypominamy, że z części zasobów elektronicznych pracownicy i studenci KAAFM mogą korzystać nie tylko w uczelnianej bibliotece, ale także w domu. Wystarczy mieć aktywne konto biblioteczne oraz wypełnić dostępną w Wypożyczalni, Czytelni Medycznej lub Czytelni Głównej kartę rejestracyjną. Osoby posiadające aktywne konto biblioteczne mogą przesłać skan lub zdjęcie wypełnionej karty rejestracyjnej na adres e-mail (w przypadku braku aktywnego konta bibliotecznego prosimy o kontakt z Wypożyczalnią). Usługa jest bezpłatna.

Dostęp zdalny możliwy jest do następujących baz pełnotekstowych:

• EBSCO, w tym: Academic Source Ultimate, Business Source Ultimate, DynaMed, e-book Collection, Medline Complete, PsycARTICLES, Scientific & Medical ART Imagebase (na rok kalendarzowy) – wielodziedzinowa

MEDLINE Complete – zapewnia dostęp do informacji z zakresu medycyny ogólnej, ochrony zdrowia, farmakologii, neurologii, biologii molekularnej, genetyki, genomiki, histologii, mikrobiologii i wielu innych dziedzin nauk medycznych. MEDLINE Complete indeksuje ponad 5400 czasopism medycznych i biomedycznych (w tym około 2300 pełnotekstowych)  z archiwami od 1857 r.

DynaMed Plus – źródło informacji medycznej opartej na dowodach (Evidence Based Medicine) pomocne w podejmowaniu decyzji klinicznych. Zawiera obiektywne analizy sporządzane przez światowej klasy specjalistów i ekspertów, którzy dokonują systematycznych przeglądów wszystkich nowo opublikowanych artykułów i badań naukowych w celu zweryfikowania ich jakości.

SMART Imagebase Scientific & Medical ART – kolekcja możliwych do pobrania ilustracji (ponad 24 000) oraz animacji medycznych (ponad 1200), a także rysunków do kolorowania (100), stworzona przez Nucleus Medical Art. Materiały w kolekcji odnoszą się do 45 układów i regionów ciała oraz 20 specjalności medycznych. Zawartość jest recenzowana naukowo przez specjalistów i ekspertów medycznych. Ponad sto najbardziej popularnych ilustracji z zakresu anatomii oraz fizjologii zostało przetłumaczone na 13 języków, w tym również na język polski.

• EMIS Intelligence (na okres subskrypcji) – m.in. ekonomia, finanse, dane rynkowe, polityka; archiwa wybranych gazet i magazynów, np. Dziennik Gazeta Prawna, Wprost, BBC Monitoring, Puls Biznesu, Rynek Zdrowia
  • Science Direct (na rok akademicki) – wielodziedzinowa
  • SpringerLink (na rok akademicki) – wielodziedzinowa
  • Wiley Online Library (na rok akademicki) – wielodziedzinowa.

Znajdują się w nich specjalistyczne publikacje dotyczące m.in.: medycyny i nauk pokrewnych, psychologii, informatyki, architektury, ekonomii, prawa, finansów i zarządzania, bezpieczeństwa oraz wielu innych dyscyplin.

Oferujemy również dostęp do interdyscyplinarnych bibliograficzno-abstraktowych baz danych:

• Scopus (na rok akademicki) – m.in. śledzenie cytowań, sprawdzanie wskaźnika Hirscha (indeks h)
  • Web of Science (na pół roku; zalogowanie na konto na komputerze w sieci uczelnianej przed upływem tego okresu przedłuża dostęp na kolejne pół roku) – m.in. śledzenie cytowań, sprawdzanie wskaźnika Hirscha oraz wskaźnika Journal Impact Factor (JIF).

Szczegółowe informacje na temat dostępów z komputerów domowych do poszczególnych baz oraz ich zawartości są dostępne na stronie www biblioteki w zakładce Dostęp zdalny.