Nabór wniosków o przyznanie stypendium

24.11.2022

Zarząd Powiatu Łowickiego ogłasza nabór wniosków o przyznanie pomocy materialnej w formie stypendium studentom kształcącym się na kierunku lekarskim.

Stypendium ma formę pieniężną i przyznawane jest na okres 12 miesięcy, tj. od 1.10.2022 r. do 30.09.2023 r.

Wysokość stypendium wynosi maksymalnie do 2 000.00 zł brutto miesięcznie.

Stypendium może być przyznane kandydatowi, który spełnia łącznie następujące warunki:

• jest studentem VI roku kształcącym się na kierunku lekarskim.
  • nie powtarza roku. na który ubiega się o przyznanie stypendium,
  • nie korzysta z urlopów określonych w regulaminie studiów oraz z urlopu macierzyńskiego i rodzicielskiego w okresie, na który ubiega się o przyznanie stypendium.
  • zawrze umowę stypendialną, stanowiącą załącznik do niniejszego ogłoszenia.

Wniosek wraz z klauzulą informacyjną, na drukach zgodnych z załącznikami nr 1 i 2 do Regulaminu określającego zasady przyznawania pomocy materialnej w formie stypendium kształcącym się na kierunku lekarskim stanowiącego załącznik do Uchwały Nr XII/91/2019 Rady Powiatu Łowickiego z dnia 28 sierpnia 2019 r. w sprawie pomocy materialnej w formie stypendium przyznawanej studentom kształcącym się kierunku lekarskim, zmieniona Uchwałą Nr XXVIII/207/2020 Rady Powiatu Łowickiego z dnia 30 września 2020 r. w sprawie zmiany Uchwały nr XII/91/2019 Rady Powiatu Łowickiego z dnia 28 sierpnia 2019 r. w sprawie pomocy materialnej w formie stypendium przyznawanej studentom kształcącym się na kierunku lekarskim należy złożyć w Sekretariacie Starostwa Powiatowego, przesłać pocztą lub za pośrednictwem elektronicznej skrzynki podawczej ePUAP (decyduje data wpływa do Starostwa), w terminie do 12.12.2022 r.

Więcej szczegółów: