Nabór wniosków o przyznanie stypendium

Rada Powiatu Leżajskiego podjęła Uchwałę Nr LXXXIV/405/2023 Rady Powiatu Leżajskiego z dnia 27 października 2023 r. w sprawie określenia zasad przyznawania stypendium studentom kształcącym się na kierunku lekarskim. Wypełniając delegację ww. uchwały Zarząd Powiatu Leżajskiego Uchwałą Nr 2/8/2024 z dnia 22 stycznia 2024 r. ogłosił nabór wniosków o przyznanie stypendium dla studentów kształcących się na studiach wyższych stacjonarnych lub niestacjonarnych na kierunku lekarskim, w uczelni mającej siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
Stypendia mają formę finansową i przyznawane są na maksymalnie 9 miesięcy w każdym roku studiów w wysokości 2500,00 zł brutto miesięcznie. O stypendium mogą ubiegać się studenci: IV, V lub VI roku studiów, którzy zobowiążą się do podjęcia zatrudnienia,
po zakończeniu stażu podyplomowego, w Samodzielnym Publicznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Leżajsku, w pełnym wymiarze czasu pracy, w ramach stosunku pracy lub umowy cywilnoprawnej, w wybranej specjalizacji lekarskiej z listy specjalizacji priorytetowych dla
SP ZOZ w Leżajsku wskazanych w ogłoszeniu o naborze wniosków, przez okres:

a) 2 lat, gdy student pobiera stypendium od VI roku studiów,
b) 3 lat, gdy student pobiera stypendium od V roku studiów,
c) 4 lat, gdy student pobiera stypendium od IV roku studiów.

Termin składania wniosków upływa 15 lutego 2024 r.