Ogłoszenie o naborze wniosków o przyznanie stypendium studentom kształcącym się na kierunku lekarskim w roku akademickim 2023/2024

Zarząd Województwa Opolskiego ogłasza nabór wniosków o przyznanie stypendium studentom kształcącym się na kierunku lekarskim
w roku akademickim 2023/2024, w uczelni mającej siedzibę na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej.

Stypendium przyznawane jest na okres od 9 do 27 miesięcy, tj. na okres 9 miesięcy w każdym roku akademickim przypadającym na łączny okres przyznania stypendium (od dnia 1 października danego roku kalendarzowego do dnia 30 czerwca następnego roku kalendarzowego), nie dłużej jednak niż do dnia zakończenia studiów przez studenta.

Wysokość stypendium wynosi: 2 000 złotych brutto miesięcznie. Za 9 m-cy – 18 000 złotych brutto rocznie do maksymalnie 54 000 złotych brutto (za 27 m-cy kształcenia) i jest wypłacana na konto wskazane przez studenta.Stypendium może być przyznane osobie, która spełnia łącznie następujące warunki:

a) jest studentem IV, V lub VI roku kształcącym się na kierunku lekarskim,

b) nie powtarza roku, na który ubiega się o przyznanie stypendium,

c) nie korzysta z urlopów określonych w regulaminie studiów w okresie, na który ubiega się o przyznanie stypendium,

d) zobowiąże się do odbycia stażu i podjęcia pracy w podmiocie leczniczym na terenie województwa opolskiego, który udziela świadczeń medycznych w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia, na okres pracy odpowiadający okresowi pobierania stypendium, liczony pełnymi latami, po uzyskaniu pełnego prawa wykonywania zawodu, nie później niż 10 miesięcy po jego uzyskaniu,

e) zobowiąże się do dokonania wyboru specjalizacji lekarskiej, która jest deficytowa w podmiocie leczniczym, o którym mowa w pkt 4 lit. d, w którym podejmie zatrudnienie.

Wniosek na druku określonym w załączniku nr 1 do ogłoszenia, należy złożyć w Kancelarii Ogólnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego w Opolu osobiście, pocztą lub za pośrednictwem elektronicznej skrzynki podawczej ePUAP w terminie od dnia ukazania się ogłoszenia do dnia 31 października 2023 r.