Stypendium dla studentów V i VI roku

Szanowni Studenci,

W związku z przyjętą przez Radę Powiatu w Radomiu Uchwałą Nr 373/XXXIV/2021 z dnia 17 września  2017 r. ustanawiającą stypendium dla studentów kształcących się w Uczelniach Wyższych, Zarząd Powiatu Radomskiego uchwałą Nr 560/LIII/2023 z dnia 31 marca 2023 r. ogłosił VI nabór wniosków w sprawie przyznania stypendium dla studentów V i VI roku kształcących się na kierunku lekarskim.

Stypendium ma charakter finansowy i przyznawane jest na okres maksymalnie 18 miesięcy, od dnia 01.10.2023 r. do 30.06.2024 r. oraz od dnia 01.10.2024 r. do 30.06.2025 r. w maksymalnej wysokości 2.000,00 złotych brutto miesięcznie. Stypendium może zostać przyznane wnioskodawcy, który spełnił łącznie następujące warunki:

• kształci się na kierunku lekarskim V lub VI roku,

• nie powtarza roku, na który ubiega się o przyznanie pomocy materialnej,

• nie korzysta z urlopów określonych w regulaminie studiów, z urlopu macierzyńskiego i rodzicielskiego,

• zawrze umowę, w której zobowiązuje się do przepracowania co najmniej 2 lat po zakończeniu studiów w SPZZOZ w Pionkach lub_SPZZOZ - Szpital w lłży w terminie do12 miesięcy po zakończeniu stażu podyplomowego,

• zobowiąże się do podjęcia w okresie zatrudnienia jednej ze specjalizacji priorytetowych dla SPZZOZ w Pionkach lub SPZZQZ- Szpital w Iłży.

Stypendium może być również poznane studentowi, który zawarł umowę o poznanie stypendium na okres krótszy niż 18 miesięcy, w roku poprzedzającym bieżący nabór, pod warunkiem spełnienia przez niego następujących warunków:

• kształcenia się na kierunku lekarskim VI roku,

• niepowtarzania roku, na który ubiega się o przyznanie stypendium,

• nie korzystają z urlopów określonych w regulaminie studiów z urlopu macierzyńskiego i rodzicielskiego,

• podpisania aneksu do zawartej już umowy o przyznanie stypendium.

Specjalizacje priorytetowe dla SPZZOZ w Pionkach: chirurgia, anestezjologia, interna, ortopedia, urologia, rehabilitacja, natomiast dla SPZZPZ - Szpital w Iłży: chirurgia, interna. Jeśli student zainteresowany jest inna specjalizacją, istnieje taka możliwość za zgodą odpowiednio Dyrektor SPZZOZ w Pionkach lub SPZZOZ- Szpital w Iłży.
Ogłoszenie dostępne jest na stronie Biuletynu lnformacji Publicznej Powiatu Radomskiego w zakładce: ,,Stypendia dla studentów szkoły wyższej na kierunku lekarskim" - https://www.spradom.finn.pl/bipkod/278956L,.8.

Termin składania wniosków upływa 31 maja 2023 r.
Szczegółowe informacje w w/w sprawie, można także uzyskać w Wydziale Zdrowia i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Radomiu, tel.: /48/ 3655 801 wew.180,184

Z uwagi na powyższe, Starosta Radomski serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych studentów do składania wniosków o udzielenie w/w stypendium.

Wszelkie informacje o naborze dostępne są pod adresem: https://www.spradom.finn.pl/bipkod/27895648