Zarządzenie Burmistrza Miasta Wojciechów z dnia 31 maja 2023 r. w sprawie ogłoszenia naboru wniosków o przyznanie stypendium

ZARZĄDZENIE NR 0050.614.2023 BURMISTRZA MIASTA WOJCIESZÓW

z dnia 31 maja 2023 r. w sprawie ogłoszenia naboru wniosków o przyznanie stypendium dla studentów kształcących się na kierunku lekarskim lub pielęgniarskim.

Na podstawie art. 30 ust. 2 pkt 2 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz.U. z 2023 r., poz. 40 z późn. zm.) oraz uchwały Nr XXII.148.2021 Rady Miasta Wojcieszów z dnia 29 września 2021 r. w sprawie przyznawania przez Gminę Wojcieszów stypendium dla studentów kształcących się na kierunku lekarskim lub pielęgniarskim (Dz. Urz. Woj. Dolnośląskiego poz. 4738 z dnia 15 października 2021 r.) zarządza się, co następuje:

Ogłasza się nabór wniosków o przyznanie stypendium na rok akademicki 2023/2024 dla studentów studiów wyższych stacjonarnych i niestacjonarnych na kierunku lekarskim lub pielęgniarskim na uczelni mającej siedzibę na terenie Rzeczpospolitej Polskiej, która działa na podstawie ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce.

Ogłoszenie o naborze stanowi załącznik do Zarządzenia.

Wnioski w ramach naboru przyjmowane będą w dniach od 01 czerwca 2023 r. do dnia 10 września 2023 r.

Ogłoszenie o naborze wniosków zamieszcza się na stronie internetowej Urzędu Miasta w Wojcieszowie www.wojcieszow.pl, a także w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta w Wojcieszowie.

Informacja o ogłoszeniu naboru wniosków podlega przekazaniu do SP ZOZ Przychodni Rejonowej w Wojcieszowie oraz  do  uczelni  kształcących  na  kierunku  lekarskim i pielęgniarskim, mających swoją siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.