I Wewnątrzuczelniane Zawody Symulacji Medycznej

22.12.2021

18 grudnia 2021 roku w Wieloprofilowym Centrum Symulacji Medycznej Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego studenci kierunków medycznych KAAFM uczestniczyli w I Wewnątrzuczelnianych Zawodach Symulacji Medycznej. Zawody odbyły się w ramach projektu „Kształtowanie umiejętności klinicznych w warunkach symulowanych w Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego” realizowanego w ramach programu operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014 - 2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Więcej informacji o projekcie:

Celem zawodów było zainteresowanie studentów tematyką umiejętności miękkich, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania jako kierownik czy członek zespołu terapeutycznego. Podnoszenie przez studentów wiedzy, umiejętności podejmowania decyzji terapeutycznych, komunikacja w zespole, z pacjentem i jego rodziną.

W rywalizacji wzięło udział 17studentów, z których podczas zajęć przygotowawczych do zawodów symulacji medycznej utworzono 3 zespoły interdyscyplinarne. Zespoły miały do rozwiązania zadania złożone z sytuacji klinicznych. Przygotowane symulacje obejmowały: interwencję przedszpitalną w przypadku zaburzeń rytmu serca, postępowanie w warunkach Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w przypadku urazu wielonarządowego oraz postępowanie z zadławionym dzieckiem. Zespoły były oceniane przez doświadczonych sędziów mających doświadczenie w prowadzeniu zajęć metodą symulacji medycznej.

Pierwsze miejsce zajął zespół w składzie:

1. PAWEŁ KLIMONT - lider zespołu

2. KAMILA LEDWOS

3. LAURA BARBERIS

4. GABRIELA BORODZIUK

5. GABRIEL DEMKÓW

6. BARTŁOMIEJ BOŁOZ

Serdecznie gratulujemy!
Dziękujemy za udział wszystkim uczestnikom zawodów.

Zwycięski zespół będzie reprezentował Krakowską Akademię im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego na ogólnopolskich zawodach symulacyjnych uczelni medycznych.