Zajęcia dla licealistów

12.02.2024

W dniu 9 lutego 2024 roku, członkowie Oddziału Kraków Południe Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland działający przy Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego dzięki otwartości na współpracę i życzliwości Władz Uczelni, poprowadzili po raz kolejny w Wieloprofilowym Centrum Symulacji Medycznym zajęcia dla licealistów.
Tym razem uczniowie z LO w Skawinie mieli okazję zobaczyć jak dzięki nowoczesnemu ośrodkowi wyposażonemu w wysokospecjalistyczny sprzęt odbywa się nauczanie medycyny na najwyższym poziomie.
Licealiści zwiedzili pracownie, wzięli udział w warsztatach z wykorzystaniem symulatorów, trenażerów i fantomów, mogli samodzielnie przeprowadzić resuscytację krążeniowo - oddechową u osoby dorosłej oraz dziecka, wcielili się w rolę pacjenta podczas badania fizykalnego, zapoznali się z pracą w karetce i zgłębili tajniki zawodu lekarza.
Wizyta w WCSM cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem.
Jesteśmy przekonani, że w przyjaznej atmosferze udało się zaszczepić medycznego bakcyla wśród licealistów oraz skłonić ich do dbania o zdrowie i profilaktyki.